Inżynieria wodna
Firma Baars brała udział przy wiele projektach morskich oraz badań przybrzeżnych. Zdobyliśmy tam wiedzę oraz doświadczenie, która jest niezbędna do wykonywania sondowań CPT w tak trudnym środowisku jakim jest woda. Nearshore CPT wymaga oprócz specjalnego sprzętu badawczego także odpowiedniego know-how. Specyfikacje sprzętu, procedury wykonywania badań oraz zasady których należy przestrzegać, różnią się nieco od testów wykonywanych na lądzie. Pierwszym i najważniejszym punktem przed przystąpieniem do pracy jest ustalenie, jaki rodzaj platformy roboczej jest najbardziej odpowiedni dla projektu, a później dobranie do niego maszyny sondującej.
Posiadamy szeroką gamę sprzętu CPT, który dzięki systemom zamków dolnych i rur casing umożliwi nam pracę w środowisku wodnym. Jednak najważniejsze jest tu doświadczenie operatora, które jest w stanie zagwarantować sukces całemu przedsięwzięciu.
Kategoria sprzętu:
- według NGI pierwsza
- według Komitetu Technicznego TC 16
- International Society for Soil Mechanics and Geotechnical Engineering (ISSMGE) pierwsza
Nasza sonda statyczna wyposażona jest w sprzęt pozwalający wykonywać testy penetracyjne według międzynarodowych standardów, takich jak:
- NEN 3680,
- NEN 5140,
- DIN 4094-1,
- NF P94-113,
- ISO 22476-1,
- ISO 22476-12,
- Eurokod 7,
- ISSMGE norma ASTM D3441-98,
- ASTM D5778-07,
- ASTM D6067-96 Obejmuje klasy 1 piezstożkowe testy CPTU i testy dyssypacji.